Audriaus Plioplio kurtų šilko skraisčių pristatymas Kazlų Rūdoje
![Audriaus Plioplio kurtų šilko skraisčių pristatymas Kazlų Rūdoje](/data/public/thumbnails/2023/06/resize_600x600_silko-skraisciu-pristatymo-skelbimas.jpg)
Birželio 16 d. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje vyks Audriaus Plioplio kurtų šilko skraisčių pristatymas. „Kurdamas šias skraistes aš nukeliu meną nuo galerijų ir muziejų sienų ir leidžiu juo naudotis bei mėgautis. Nėra geresnio būdo patirti kerintį meną, kaip jį liesti, naudoti, priglausti prie veido, pajusti švelnumą ir šilumą. Kiekvienos skraistės meninis turinys susilieja su jūsų vidine esybe,“ – sako menininkas.
Tai didžiulės 100 % gryno šilko skraistės, kurių dydis – 140 x 140 cm. Joms naudojamas aukščiausios kokybės šilkmedžio šilkas. Spausdinimo technika yra naujausia. Visos gamybos procese naudojamos medžiagos yra ekologiškos, netoksiškos, turinčios griežčiausią aplinkosaugos sertifikatą pasaulyje OEKO-TEX STANDARD 100. Skraistės yra patvarios ir šiltos, tačiau jas galima ne tik nešioti, bet ir įrėminus pakabinti ant sienos kaip paveikslus.
Daugiau nei 40 metų tiek profesionalus menininkas, tiek neurologas-neuromokslininkas kuria, kaip jis pats sako, neokonceptualų meną: metaforinį mąstymo ir sąmonės tyrimą. Menininko studiją jis pavertė neurobiologijos tyrimų laboratorija, sujungdamas neuromokslą su menu. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje eksponuojami menininko darbai iš serijų „Atmintis“, „Sibilės“ ir „Sibiro sielos“. Tai ne tik šiuolaikinių technologijų, bet ir gilaus apmąstymo bei sąsajų su skausminga praeitimi persmelkti darbai.
Audrius Plioplys, kurio tėvas kilęs iš Plioplių kaimo, Kazlų Rūdos sav., gimė ir užaugo Kanadoje, Toronte, vėliau persikėlė į JAV. Baigęs medicinos studijas Čikagoje, jis dirbo ne tik ligoninėse, specializavosi neurologijoje, bet ir pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos. Gydytojo kuriamas menas atspindėjo ir jo neurologijos tyrinėjimus. 1976–1979 m. A. Plioplys studijavo dailę. Kaip tik šiuo laikotarpiu medicina liko nuošalyje. Pats A. Plioplys yra sakęs, kad reikėjo galvoti ir apsispręsti, ką daryti, kurią sritį rinktis. Gavęs darbą ir pradėjęs dirbti Mayo klinikoje, jis suprato, kad neurologo darbą ir meną galima suderinti. Jis pasakoja: „Manyje įvyko lūžis – aš netikėtai supratau, jog neprivalau meno atskirti nuo savo specialybės. Tuos dalykus galima savitai sujungti į vieną, nes tai nėra du skirtingi pasauliai, tai gali būti vienas. (…) Nuo tada jau daugiau nei keturiasdešimt metų kuriu savo neokonceptualųjį meną. Mano viduje atsirado harmonija, susijungė dvi mano vidaus svarbiausios dalys – menas ir medicina“. Audrius Plioplys surengė virš 50 meno parodų JAV, taip pat ir Lietuvoje. Jo darbai yra įtraukti į 84 tarptautinių parodų katalogus.
Daugiau apie šio menininko darbus: http://www.plioplys.com/