Kultūros projektams Kazlų Rūdoje pritraukta virš 30 tūkst. eurų
Kazlų Rūdos kultūros sektoriaus bei NVO atstovus pasiekė ilgai laukta žinia iš Lietuvos kultūros tarybos – paaiškėjo, kuriems iš projektų teikėjų paskirtas finansavimas dar rugsėjį pateiktoms paraiškoms. „Džiugu, jog teikiamų projektų kiekis didėja ne tik visoje Marijampolės apskrityje, kurią sudaro penkios savivaldybės, tačiau taip pat ir Kazlų Rūdoje“, teigė Marijampolės apskrities Regioninės kultūros tarybos narė Sigita Mikalauskienė, „Išties, matome, jog projektų srityje ateina nauji veikėjai, tokie kaip pernai įsikūręs ir šią vasarą duris atversiantis Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras, tačiau jiems vietos nenori užleisti ir ne pirmus metus gaunantys finansavimą projektai. Džiugu, jog Kazlų Rūdos kultūros centras vietoj vieno projekto pernai, šiemet gavo finansavimą net keturiems. Taip pat matome tęstinumą asociacijos „Jaunoji Sūduva“ Slow City sampratos diegimo paieškose, J. Dovydaičio bibliotekos organizuojamose edukacijose. Visa tai liudija, kad mūsų kultūros laukas stiprėja, disponuoja ne tik turimomis lėšomis, tačiau bando prisitraukti ir papildomai iš šalies, kas yra labai sveikintina“, teigė S. Mikalauskienė.
Išties, šiemet į Kazlų Rūdą pritraukta virš 30 000 eurų papildomai iš Valstybės biudžeto, ir visa tai tam, kad kazlųrūdiečių laisvalaikis būtų įvairesnis, ugdomi jų kultūriniai poreikiai, ir renginiai vyktų iškart, kai tik bus leista dėl pandeminės situacijos, pradedant, bet neapsiribojant vasara. Finansavimą gavo jau antrus metus vyksiantis Kazlų Rūdos kultūros centro organizuojamas Rimvydo Žigaičio menų festivalis, kuris ir toliau džiugins ne tik miesto, bet ir kaimiškų vietovių gyventojus profesionaliai atliekama muzika bei kraštiečių pasirodymais. Kūrybinių iniciatyvų vasara įveiklins Kazlų Rūdos viešąsias erdves, naujas Miško festivalis kvies atsigręžti į gamtą ir veiklas jose, na o folklorinių dainų konkurse „Tai Kazlų žali sodai“, skambės etnografo Jauniaus Vyliaus kūryba, atliekama ansamblių iš visos Lietuvos. Asociacija „Jaunoji Sūduva“ projekte, skirtame diegti lėtojo miesto filosofiją, kvies visuomenę į visoje Lietuvoje mėgstamo gamtos fotografo Mariaus Čepulio paskaitą bei jo darbų parodą, taip pat pristatys kiekvieną kartą vis kitokią Nedos Malunavičiūtės ir Olego Ditkovskio kūrybą netikėtose erdvėse bei kvies patirti visą gamtos grožį lepinant savo jusles Miško maudynėse. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio biblioteka parengs Lietuvos tautosakininko, kraštotyrininko Jurgio Dovydaičio pamokas, o Turizmo ir verslo informacijos centras įveiklins greta esantį kiemelį bendradarbiaudami su R. Žigaičio menų mokykla.
Kazlų Rūdos savivaldybė, suprasdama kultūros indėlį į gyventojų prasmingo laisvalaikio, edukacijos svarbą, taip pat palaikydama kultūrinių tradicijų tęstinumą bei kūrybinių raiškų įvairovę, geranoriškai prisideda prie projektų kofinansavimo trisdešimties procentų bendro projekto biudžeto suma. Tikimąsi, jog aukščiau išvardyti projektai praturtins ir pritrauks lankytojus ne tik iš Kazlų Rūdos, tačiau ir iš gretimų miestų.