Pradžia
lt
en

Informacija netradicinės medicinos srityje dirbantiems specialistams

Informacija netradicinės medicinos srityje dirbantiems specialistams

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 m. sausio 14 d. priėmė Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą (toliau – Įstatymas). Iki šiol ši sveikatinimo veiklos sritis mūsų šalyje nebuvo valstybės prižiūrima ir kontroliuojama, o tai reiškia, kad iki šiol nebuvo vertinamos dirbančių šiame sektoriuje specialistų kompetencijos ir kvalifikacijos, nereglamentuojamos jų atliekamo darbo metodikos, nevertinamos jų naudojamų medžiagų kokybė, sąlygos ir tuo pačiu visuomenei nebuvo užtikrinamas tokių paslaugų saugumas.

Papildoma ir alternatyvi medicina yra licencijuojama veikla, apimanti rekreacijos, natūraliosios, liaudies medicinos sritis, vykdoma pasitelkiant moksliniais tyrimais grindžiamos medicinos duomenis, biologines, psichologines ir socialines priemones ir (ar) empirines žinias. Papildomajai ir alternatyviajai medicinai taip pat priskiriama akupunktūra, antroposofinė medicina, ajurveda, gydymas žolelėmis, homeopatija, naturopatija, tradicinė kinų ir tibetiečių medicina, šiatsu, joga ir daugybė kitų.

Kviečiame Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje esančias nevyriausybines organizacijas, viešąsias įstaigas ar fizinius asmenis, kurie praktikuoja įvairius netradicinės sveikatos priežiūros metodus pateikti informaciją apie vykdomą veiklą. Duomenys renkami Sveikatos apsaugos ministerijos prašymu, siekiant bendradarbiavimo rengiant teisės aktų projektus bei organizuojant įvairias švietėjiškas veiklas. Iki 2020 m. rugpjūčio 27 d. prašome informaciją siųsti el. p. gydytojas@kazluruda.lt, tel. pasiteirauti: (8 343) 68 633.