Pradžia
lt
en

Kazlų Rūdos savivaldybė investuoja į mokymo kokybę ir mokyklų infrastruktūros gerinimą

Kazlų Rūdos savivaldybė investuoja į mokymo kokybę ir mokyklų infrastruktūros gerinimą

Naujaisiais mokslo metais Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo bendruomenę pasitiko ilgai laukti pokyčiai. Dar praėjusiais metais buvo daug diskutuota apie tai, kad švietimo sistemoje reikalingi sprendimai, kurie leistų pagerinti savivaldybės švietimo įstaigų mokymo kokybę, išspręstų susikaupusius administravimo, ūkinius klausimus. Procesas įsibėgėjo ir šiais mokslo metais mokiniai bei jų pedagogai rado ne tik atsinaujinusias mokymosi erdves, bet ir daugiau pasikeitimų.

Vienas iš svarbių pokyčių – mokyklose, vykdančiose pagrindinį ugdymą, nebeliko jungtinių klasių. Tikimasi, kad tai ženkliai pagerins moksleivių mokymosi rezultatus. Be to, mažosiose savivaldybės mokyklose atsirado pilnos dienos darželiai, skirti mažiausiems savivaldybės gyventojams. Savivaldybės sprendimas kurti pilnos dienos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes kaimo mokyklose suteikė galimybę darželius lankyti 60 vaikų daugiau nei pernai. Taip pat šiais metais pradėti miesto lopšelio-darželio „Pušelė“ plėtros darbai, kuriems skirta beveik 617 tūkst. Eurų.  Šios investicijos leis „Pušelėje“ sukurti šiuolaikišką ir patogią ugdymosi aplinką, lopšelyje-darželyje bus įsteigta iki 45 naujų vietų vaikams. Pasak savivaldybės mero Manto Varaškos, „pilnos dienos lopšelis-darželis yra visų kitų ugdymo pakopų pagrindas. Turint daugiau ikimokyklinio ugdymo lankytojų, belieka stengtis juos išlaikyti kitose ugdymo pakopose. Daugiau būsimų klasių - daugiau moksleivio lėšų ir daugiau darbo užmokesčio mokytojams“.

Moksleiviams bus tiekiamas kokybiškas maistas

Kitas svarbus sprendimas – pakeista mokinių maitinimo organizavimo tvarka. Nuspręsta atsisakyti privačių tiekėjų paslaugų, o  maistą vaikams gaminti Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinėje mokykloje ir išvežioti į kitas mokyklas – Kazlų Rūdos pradinę mokyklą, Antanavo, Bagotosios, Jankų pagrindines mokyklas, Ąžuolų Būdos UDC. Savivaldybė į kokybiško maisto gamybos užtikrinimą investavo beveik 120 tūkst. Eur. Už šias lėšas atnaujinti virtuvės įrenginiai, sutvarkytos patalpos, įrengta moderni vėdinimo sistema. Virtuvės sutvarkymą Prano Dovydaičio pagrindinėje mokykloje vienu iš svarbiausių šių metų darbu įvardina ir meras M. Varaška. „Dažnai pamirštame, jog moksleivis, pusę dienos praleisdamas mokykloje, joje ne tik siekia žinių, tačiau ir gyvena, maitinasi. Vadinasi ir šios sąlygos privalo būti kokybiškos“, - sako savivaldybės vadovas.

Ženkliai investuota švietimo įstaigų infrastruktūrą

Daug dėmesio šiais metais buvo skirta švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimui. Plutiškių gimnazijoje, Antanavo, Bagotosios, Jankų pagrindinėse mokyklose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, suremontuotos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių patalpos, sanitariniai mazgai, nupirkti baldai. Vaikų žaidimų aikštelės taip pat įrengtos ir Kazlų Rūdos vaikų lopšelyje-darželyje „Pušelė“ bei Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykloje-darželyje. Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinėje mokykloje atliktas remontas virtuvės ir valgyklos patalpose. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje aktų salėje ir dalyje kabinetų įrengtos vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.

Pirmokams padovanoti mokykliniai reikmenys

Kazlų Rūdos savivaldybė pasekė kitų Lietuvos savivaldybių geruoju pavyzdžiu ir šiais metais padovanojo savo pradinukams būtiniausių mokyklinių prekių krepšelį. 123 į pirmąją klasę atėjusiems moksleiviams įteikti Pirmoko krepšeliai, kuriame sukomplektuoti sąsiuviniai, aplankalai, rašymo, piešimo ir kitos darbui klasėje reikalingos priemonės. Savivaldybės mero pavaduotojo Mariaus Žitkaus teigimu, ši savivaldybės dovana skirta visiems į pirmąją klasę atėjusiems savivaldybės moksleiviams, nepriklausomai nuo jų šeimų finansinės padėties: „Siekėme palengvinti tėvelių rūpesčius, padėdami jiems sutaupyti išleidžiamas lėšas, skirtas vaikų ugdymui”.

Planuose – švietimo tinklo pertvarka

Nors šiais metais Kazlų Rūdos mokinių skaičius šiek tiek sumažėjo (švietimo įstaigas lankys 1172 mokiniai, tai 27 mokiniais mažiau nei pernai), tačiau savivaldybės vadovai išsikėlė ambicingus planus – sukurti kokybišką švietimo sistemą Kazlų Rūdoje, kuri būtų patraukli tiek mokslo kokybe, tiek vaikų ugdymo sąlygomis švietimo įstaigose. Tikimasi, kad šie pokyčiai leis pritraukti daugiau jaunų šeimų į savivaldybę, nes, kaip rodo apklausos, darbo vietos ir vaikų ugdymas yra prioritetai jaunoms šeimoms renkantis gyvenamąją vietą. Nors iššūkių, įgyvendinat šiuos tikslus,  netrūksta – vis dar reikalingi švietimo darbuotojai: socialiniai ir specialieji pedagogai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai, tačiau savivaldybės vadovų nuotaikos optimistinės: nuosekliai įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, rezultatai anksčiau ar vėliau bus pasiekti.

Kuriami sprendimai efektyvesniam mokyklų turto valdymui

Šią vasarą Taryba dešimčiai metų savivaldybės įmonei „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ perdavė patikėjimo teise valdyti 14 patalpų, kuriose įrengtos pastatų katilinės, iš kurių didžiąją dalį sudaro mokyklų šilumos punktai. Bendrovė perėmė mokyklų pastatų šilumos tiekimo eksploataciją ir į katilinių atnaujinimą investuos beveik 80 tūkst. Eur. Investicijų dėka katilinėse bus įrengti nuotoliniai būklės nuskaitymo įrenginiai, sumontuoti granuliniai degikliai su nuotoliniu valdymu, o kai kuriose katilinėse senos kartos katilus pakeis modernūs šilumos siurbliai.