KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel./faks.(8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija

Apklausa
Kaip vertinate naują Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos internetinę svetainę?
Teigiamai
Neigiamai
Balsų: 3450 žmonių

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


< Skelbimai >
   2018-02-13
INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ "KAIMYNAS"

Projekto paskirtis: Gyventojų saugios aplinkos kūrimo  ir viešos tvarkos pažeidimų prevencijos formų gerinimas Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenės.


„Gyventojų dalyvavimas užtikrinant bendruomenės saugumą yra grindžiamas prielaida, kad privatūs asmenys vaidina svarbiausią vaidmenį užtikrinant tvarką laisvoje visuomenėje ir dėl to turi būti padrąsinti prisiimti daugiau atsakomybės užtikrinant saugią aplinką.

Gyventojų dalyvavimo užtikrinant bendruomenės saugumą aktualumas ir reikšmingumas užsienio valstybėse paprastai grindžiamas šiais svarbiausiais argumentais:

  • vietos gyventojai geriausiai suvokia savo bendruomenės problemas, taip pat ir saugumo, todėl gali geriausiai parinkti jų sprendimo priemones;
  • kiekviena vietovė skiriasi savo saugumo situacija, todėl ir saugumo užtikrinimo priemonės turi būti skirtingos, pritaikytos konkrečios vietovės saugumo problemoms ir jos gyventojų poreikiams;
  • akcentuojama lygiateisiškumo ir bendradarbiavimo principo svarba- saugumo užtikrinimo (prevencijos ) sistema turi būti grindžiama ne hierarchiniu paklusnumu ir vadovavimu iš aukščiau, o lygiateise bendra veikla, jos koordinavimu ir organizavimu;
  • pabrėžiamas gyventojų telkimas, socialinių ryšių stiprinimas-bendruomenės narių įtraukimas į saugumo užtikrinimo veiklą, sprendžiant bendras problemas, stiprina bendruomeniškumo jausmą , drauge didina socialinę kontrolę ir prevencinę įtaką nusikalstamumui."
  • Lietuvoje gyventojų dalyvavimas saugumo užtikrinimo veikloje lyginant su Vakarų valstybėmis nėra labai paplitusi veikla. Pilietinio aktyvumo stoka pabrėžiama įvairiuose mūsų visuomenės socialiniuose sektoriuose... „

(Ištrauka iš Simono Nikarto monografijos  įvado „Gyventojų dalyvavimas užtikrinant saugumą bendruomenėse : kriminologinės ir teisinės prielaidos" , Vilnius 2014)

Marijampolės apskrities policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariato iniciatyva pirmosios saugios kaimynystės grupės prižiūrimoje  teritorijoje pradėjo steigtis 2012 metų pavasarį įgyvendinant projektą  kaimiškose vietovėse „Saugi bendruomenė visų pastangomis" .

Pagrindinės gairės ir perspektyvos  vykdomo projekto metu skambėjo taip :" Įsigilinę ir supratę vieni kitų problemas ir poreikius bendruomenė, policija ir seniūnija padeda ir dirba kartu, o ne kovoja dėl teisių ir pareigų"; „Suvokiama, kad visuomenės saugumas- ne vien policijos atsakomybė, bet ir bendruomenių, savivaldybės reikalas (citatos iš prevencinio laikraščio „Saugi bendruomenė visų pastangomis" leidžiamo projekto metu)

Todėl pats pagrindinis klausimas sprendžiamas  šio projekto metu yra  „Gyventojų saugios aplinkos kūrimo  ir viešos tvarkos pažeidimų prevencijos    formų gerinimas  bendruomenėje" .

Tikslas :

Skatinti visuomenės aktyvumą, pilietiškumą,  tarpinstitucinį bendradarbiavimą  nusikalstamumo prevencijos srityje, siekiant palaipsniui  perduoti saugios aplinkos formavimo iniciatyvą aktyviems bendruomenės nariams.

Uždaviniai :

1.Suteikti bendruomenės nariams,  savivaldybės/seniūnijų darbuotojams,  žinių ir įgūdžių apie nusikalstamumo prevencijos, konfliktų sprendimo būdus, darbo su bendruomene galimybes ir metodus organizuojant ir vykdant prevencinę bei intervencinę veiklą.

2.Inicijuoti  esančių saugių kaimynystės grupių aktyvinimą ir naujų kūrimąsi.

3.Apdovanoti bei kitaip skatinti aktyviausius bendruomenės narius, bendruomenes, savivaldybės/seniūnijų darbuotojus už indėlį kuriant saugią aplinką ir kaimynystę.

4. Skleisti saugios kaimynystės idėjas visuomenei.

5. Inicijuoti teisinį pagrindą bendradarbiavimui tarp savivaldos, bendruomenių, policijos kuriant saugios kaimynystės grupes (susitarimai, sutartys, atsakomybės, funkcijų pasidalinimo klausimai).

CPTED

Nusikalstamumo prevencija per aplinkos dizainą (CPTED) - tai tarpžinybinis nusikalstamumo užkardymo gyvenamojoje aplinkoje metodas, vykdomas pasitelkiant aplinkos dizaino ir miestų planavimo priemones. CPTED strategijos pagrįstos gebėjimu daryti įtaką pažeidėjo sprendimų priėmimo procesui, taip išvengiant nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų. Moksliniai tyrimai parodė, jog sprendimas nusikalsti ar ne, daugiau įtakojamas rizikos būti pagautam, nei pagundos gauti naudą.

Pagrindiniai nusikalstamumo prevencijos taikant aplinkos dizainą principai:

1. Stebėjimas Pagrindinis tikslas - "matyk ir būk matomas". Mažiau tikėtina, kad asmuo nusikals, jeigu jis manys, kad kažkas jį pamatys tai darant. Naudojami įvairūs būdai: stebėjimo kameros, tiesioginis stebėjimas, patruliavimas kaimynijose, gatvės menas, ypatingai stebinčių praeivius žmonių piešiniai etc. Apšvietimas ir kraštovaizdžio stebėjimo prieinamumas taip pat yra labai svarbūs nusikaltimų prevencijoje per aplinkos dizainą.

2. Prieigos kontrolė

Natūralios prieigos kontrolė yra daugiau nei aukšta siena apsupta spygliuota viela. CPTED specialistai rūpinasi takais, tvoromis, apšvietimu, ženklais ir kraštovaizdžio tvarkymu kad žmonėms ir transporto priemonėms būtų aiškūs, patogūs bei saugūs įėjimai/išėjimai bei įvažiavimai/išvažiavimai.

Šio CPTED principo tikslas yra ne tiek atgrasyti įsibrovėlius, bet saugiai nukreipti žmonių srautus mažinant nusikalstamumo galimybę.

3. Teritorijų tvirtinimas

Šio principo tikslas - kurti ar padidinti privačios nuosavybės patrauklumą gyvenamose vietose panaudojant fizinį aplinkos dizainą, pavyzdžiui, grindinio tvarkymas, apželdinimo planavimas ir kelio ženklų įrengimas, kas leidžia gyventojams plėtoti individualiosios atsakomybės jausmą. Viešos vietos aiškiai atskiriamos nuo privačių. Potencialūs pažeidėjai suvokia šią kontrolę ir netenka drąsos veikti.

4. Priežiūra CPTED ir "Sudaužyto lango teorija" įrodo, kad vienas sudaužytas langas, jei ignoruojamas, skatins ir kitus atvejus, kol galiausiai jie paplis visame kvartale. Apleistos ir prastai prižiūrimos nuosavybės gyvenamojoje aplinkoje duoda pagrindą nusikalstamoms veikloms klestėti.

CPTED skatina rengti techninės teritorijų priežiūros planus, kurie padeda išsaugoti turto vertę ir padaryti jį saugesnį. Daugelio šalių patirtis rodo, kad įgyvendinus pagrindinius CPTED principus padaromas efektyvus poveikis tiek nusikalstamumui, tiek ir nusikaltimų baimei. Šie principai yra plačiai naudojami teritorijų planavimo, statybos bei teritorijos priežiūros procesuose.

KONKURSO „AKTYVIAUSIA SAUGIOS KAIMYNYSTĖS (BENDRUOMENĖS) GRUPĖ KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖJE" NUOSTATAI>>

KONKURSO „AKTYVIAUSIA SAUGIOS KAIMYNYSTĖS (BENDRUOMENĖS) GRUPĖ KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖJE" PARAIŠKA>>


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Mero veikla
Vytautas Kanevičius Kazlų Rūdos savivaldybės meras
 

Vytautas Kanevičius
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA