KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 

< Naujienos >
   2019-07-05
IŠŠŪKIAI IR GINČAI NEIŠGĄSDINO

Balandžio mėnesį kadenciją pradėjęs savivaldybės meras Mantas Varaška ir jo suburta trijų skirtingų politinių jėgų komanda iš peties kibo į darbus savivaldybėje. Atvirumas bendruomenei, ryžtingi sprendimai ir kuriami nauji projektai sulaukia vis daugiau krašto žmonių dėmesio. Mintimis apie situaciją savivaldybėje ir svarbiausius darbus artėjant buvimo valdžioje 100-dieniui M. Varaška pasidalino interviu oficialioje savivaldybės svetainėje www.kazluruda.lt


 

Kaip įvertintumėte dabartinę situaciją savivaldybėje, tapęs jos vadovu?

 Padėtis buvo ir išlieka sudėtinga daugelyje ūkio bei veiklos sričių. Pradedame kurti ilgalaikes vystymosi, visuomeniškumo, tvarumo sistemas. Pvz. Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centrui ieškome ir viliamės rasti bent porą jaunų šeimos gydytojų, kurie drauge taptų ir savivaldybės gyventojais. Susiduriame su pačios įstaigos prieštaravimu "kam to reikia?" Suprantame, kad pirmiausiai turime keisti daugelio vietinių vadovų, valdininkų požiūrį tiek į save, tiek į visuomenės poreikius. Kitas pavyzdys: savivaldybėje iki šiol nebuvo jokios vaiko ugdymo tęstinumo sistemos. Išėjai iš darželio, pradinės mokyklos, pagrindinės - tėvai patys turi ieškoti tolimesnių sprendimų, net jei jie veda už savivaldybės ribų. To nebebus. Mūsų švietimo sistema taip pat privalės suprasti, jog turi veikti vieningai, atsakingai ir nešti bendrą atsakomybę dėl tėvų ir vaikų nuoseklaus mokymosi lūkesčių.

Ar savivaldybėje radote tai, ko tikėjotės? 

Iš esmės taip. Tiesa, dalis piniginių programų dėl vykusių rinkimų buvo "pasemtos" iš ankstesnių metų. Nebuvo parengtų įvairesnių viešųjų erdvių tvarkymo projektų. Dėl to šie metai savivaldybės veido gražinimui nebus įspūdingi. 

Su kokiais iššūkiais susidūrėte pradėjęs eiti mero pareigas? 

Kaip ir minėjau - su valdžios įstaigų, vadovų, darbuotojų požiūriais. Matosi, jog dešimtis metų tarnavus prisitaikymo, asmeninio lojalumo ir veiklos konservavimo stiliui, žmonėms sunku suprasti, jog principas "žiūrėti kaip nedaryti" gali keistis į "kaip padaryti". Turime pakankamai didelius vėlavimus dėl įvairių projektų vykdymo, paraiškų teikimo. Turime ir spragas įstaigų valdyme. Stokojame modernesnių, išradingesnių, racionalių vadovų. Sieksime juos prisitraukti ir tam kursime kiek įmanoma geresnes veiklos sąlygas.

Kaip sekasi dirbti naujajai savivaldybės vadovybei? Kaip sekasi darbuotis jauniausiai šalyje savivaldybės Tarybai? 

Tiek savivaldybės vadovybė, tiek didžioji tarybos dalis yra gan jauni ir kaupiantys patirtį žmonės. Iššūkių ir ginčų bus pakankamai daug. Tai normalu, kai siekiama iš esmės pakeisti savivaldybėje vykusius viešųjų pirkimų, užsakymų, darbinimų, poreikių nustatymo, visuomenės informavimo, įstaigų atnaujinimo dalykus. Tačiau mes neturime kito kelio.

Kokiais pirmaisiais darbais jau galite pasidžiaugti? 

Manyčiau, jog per 2 mėnesius suvaldyta padėtis "Kazlų Rūdos komunalininke", kuriame daugelį metų vyko nuolatinis gyventojų lėšų švaistymas. Yra pagrindo tikėtis, kad įmonė pradės veikti moderniai, versliai, rūpindamasi savo klientų poreikiais. Vėl atnaujinami daugiabučių renovacijos darbai. Valančiaus g. 13 pastatas bus pradėtas naujinti jau šiais metais. Suvaldytas neatsakingai parengtas IKEA - Gedimino g. dalies atnaujinimo projektas. Sutaupytos lėšos vietoj beprasmio žiedo rengimo bus skirtos aplinkinių aikštelių sutvarkymui, naujų parkavimo vietų įrengimui. Pradėjome viešą įdarbinimo sistemą "Dirbk Kazlų Rūdai". Ji reiškia tai, kad jokie politikai ar savivaldybės vadovai tylomis nebebruks savo artimųjų į tylomis sukurtas darbo vietas. Tai jau veikia kaip atvira ir visiems prieinama darbo skelbimų sistema. 

Kokie pagrindiniai pirmųjų veiklos metų planai?

Rasti susitarimus su LSMU dėl naujų šeimos gydytojų pritraukimo į savivaldybės PSPC. Sėkmingai pradėti naujus projektus su Lenkijos partneriais dėl savivaldybės turizmo, reabilitacijos paslaugų ir naujos prekyvietės įkūrimo. Įkurti turizmo ir amatų centrą. Įkurti maitinimo erdvę Virvių parke. Pradėti "Kazlų Rūdos šilumos tinklų" ir "Kazlų Rūdos komunalininko" sujungimą. Pradėti vaiko ugdymo kelio vadybinę sistemą mūsų švietimo įstaigose. Galutinai išbaigti Kazlų Rūdos - Višakio Rūdos kelio projektą, su dviračių tako papildymu. Pradėti savivaldybės apšvietimo sistemos modernizavimą ir baigti ją su LED įdiegimu 2020 m.

 

Savivaldybės inf.


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA