KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel./faks.(8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 

 

< Skelbimai >
   2019-10-01
Gyventojų dėmesiui!
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša: atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai vyksta sistemos patikrinimas.
Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.
Atkreipiame dėmesį, kad patarimai, kaip išvengti nelaimių, skiriasi, nes jie priklauso nuo grėsmės pobūdžio. Svarbiausia - išklausius rekomendacijas, vykdyti atsakingų pareigūnų nurodymus, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.
Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia. Ši paslauga yra nemokama.
Kaip pasirengti nelaimėms?
Atsitikus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Iš anksto paruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat pravartu turėti būtiniausių vaistų, nepamirškite ir daiktų (žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų).
Susidarius ekstremaliajai situacijai gali tekti palikti savo gyvenamąją vietą. Iš anksto išsiaiškinkite, kur galėtumėte laikinai apsistoti, kol padėtis pasikeis. Sužinokite, kur yra artimiausi kolektyvinės apsaugos statiniai. Šie statiniai pažymėti specialiuoju ženklu - mėlynu lygiakraščiu trikampiu oranžiniame kvadrate. Įprastomis sąlygomis jie naudojami visuomenės poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu - laikinajam gyventojų prieglobsčiui, žmonėms nuo pavojingų veiksnių kurį laiką apsaugoti.
Gaivalinių ar žmogaus veiklos sukeltų nelaimių atvejais apie apsaugos priemones, kurių reikia imtis, gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Gyventojai būtų dar saugesni, jeigu iš anksto pasidomėtų galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.
Primename, kad šildymo sezono metu būtina laikytis šildymo įrenginių naudojimo atsargumo priemonių. Rekomenduojame gyventojams prieš šildymo sezoną iš dūmtraukių ir krosnių išvalyti suodžius. Sezono metu tai reikėtų daryti ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Palėpėse patartina išbaltinti mūrinius dūmtraukius ir mūrines sienas, kuriose yra dūmų kanalai. Nedžiovinkite ir nelaikykite degių medžiagų arčiau kaip 0,5 m nuo krosnies, katilo ir jų vamzdynų arba ant jų. Nenaudokite kuro, kuris nepritaikytas šildymo įrenginiams, nepalikite be priežiūros kūrenamos krosnies, židinio ir neleiskite jų prižiūrėti mažamečiams vaikams, neperkaitinkite krosnies. Gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius.
Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, įsirengti autonominius dūmų detektorius, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo
pranešimus, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje adresu pagd.lrv.lt ir lt72.lt".
Informuojame, kad spalio 1-4 d. vyksta valstybinio lygio civilinės saugos pratybos, kurių metu tikrinamas civilinės saugos sistemos pasirengimas reaguoti į galimą branduolinę avariją Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje. Prašome gyventojų reaguoti ramiai, tai pratybos, jose dalyvauja tik iš anksto numatyti pratybų dalyviai. Pagrindiniai pratybų veiksmai vyks Vilniaus rajono, Švenčionių rajono, Zarasų rajono, Kalvarijos, Šalčininkų rajono ir Varėnos rajono savivaldybėse spalio 2-3 d.
Dabar siūlome pasižiūrėti ir išklausyti pagrindines rekomendacijas, kaip elgtis įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai:"LNRT transliuoja 30 sek. informacinį klipą".

Direktoriaus pavaduotojas,
atliekantis direktoriaus funkcijas                                         Mindaugas Kanapickas

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA